У Львівській області заборонили випускати мистецький журнал “ШО” російською

Дата: 16 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Журнал “ШО” більше не продаватимуть у Львові та області через рішення місцевої влади про заборону використання російської мови в культурних продуктах.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор видання Олександр Кабанов.

За його словами, про відмову розповсюджувати журнал повідомив директор підприємства “Ваша преса”.

“Прийняття цього рішення черговою сесією Львівської обласної ради призведе до того, що ми будемо вимушені повністю припинити поставку видань російською мовою для мереж, які ми обслуговуємо. Як тільки дане рішення буде прийняте сесією Львівської обласної ради, слід чекати прийняття аналогічних рішень по всій території Західної України”, – йдеться в листі, який надіслали Кабанову.

У коментарі українським медіа, оглядач журналу Юрій Володарський повідомив, що, ймовірно, “ШО” видаватиметься двома мовами:

“Напевне, я найму перекладача. Розумієте, мова – це стиль життя. Писати літературу важливо, тільки якщо ти дуже добре володієш мовою”.

Нагадаємо, що у вересні Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Депутати тоді рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення мораторію на “публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах” до моменту повного припинення окупації території України.

У коментарі Центру інформації про права людини координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич зауважив, що таке рішення депутатів порушує Конституцію:

“Саме це рішення недолуге, абсурдне і просто незаконне. Воно порушує права і російськомовних громадян України, і неросійськомовних громадян – споживачів російськомовного культурного продукту, й іноземних громадян, які проживають на території України. Воно є дискримінаційним, а політично – просто подарунком тим, хто старанно створює імідж України як неправової держави, де порушуються права меншин”.

Стаття 10 Конституції України говорить, що єдиною державною мовою в Україні є українська, а держава забезпечує всебічний її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території країни. При цьому в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: