У “ЛНР” деякі в’язні, що відбули покарання, досі залишаються під вартою – ООН

Дата: 21 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

На території, яка контролюється так званою “Луганською народною республікою”, деякі особи, ув’язнені до початку конфлікту, залишалися під вартою, хоча вже провели під вартою строк, що дорівнює терміну позбавлення волі за вироком, винесеним судами першої інстанції.

Про це йдеться у звіті ООН за травень-серпень 2018 року.

Зокрема, експерти зауважили, що 3 квітня “народна рада” внесла зміни до “кримінально-процесуального кодексу”, згідно з якими ув’язнені, які вже провели в місцях позбавлення волі термін, що дорівнює строку, передбаченому їхніми вироками, мають право подати запит про звільнення під особисте зобов’язання не залишати територію, контрольовану бойовиками.

“Відомо про трьох осіб, які з того часу були звільнені. При цьому обмеження їх свободи пересування викликає занепокоєння, особливо щодо тих осіб, чиї сім’ї проживають на території, яка контролюється Урядом”, – розповіли вони.

Також місії ООН відомо про щонайменше 184 ув’язнених, які звернулися з проханням про переведення на територію, яка контролюється українським урядом. Проте прогресу протягом звітного періоду не було досягнуто щодо їхнього переведення на цю територію.

Занепокоєння в експертів викликали й долі тих засуджених, які звільнилися з під варти на непідконтрольних територіях, адже в них не завжди є дійсні паспорти.

“В одному випадку чоловік, звільнений у червні 2016 року, який не мав документів, що посвідчують особу, тричі безуспішно намагався перейти через лінію зіткнення на територію, яка контролюється Урядом. Під час однієї з цих спроб він був свавільно затриманий на території, що контролюється озброєними групами, і перебував під вартою без зв’язку з зовнішнім світом приблизно тиждень, протягом якого його били та катували електрошоком”, – розповіли експерти.

Нагадаємо, що за три місяці роботи монітори ООН зафіксували в Україні випадки тримання під вартою без належної реєстрації людей, затриманих за обвинуваченнями, пов’язаними з конфліктом на сході. В одному з випадків у місті Красноармійську люди у військовій формі викрали громадянина Росії задля, як вони повідомили, обміну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: