У липні зафіксували 19 випадків фізичної агресії проти журналістів – ІМІ

Дата: 05 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У липні експерти Інституту масової інформації зафіксували 25 випадків порушення свободи слова в Україні, з яких 19 стосувалися фізичної агресії щодо журналістів. 

Такими є дані моніторингу ІМІ.

Порушення монітори зафіксували в одинадцяти областях України. Лідером став Київ, де у липні зафіксували 10 випадків. По два випадки порушень зафіксували на Миколаївщині, Одещині, Донеччині, Полтавщині та Вінниччині та по одному випадку у інших регіонах.

Основна кількість порушень пов’язана з перешкоджанням законній журналістській діяльності – 8 та погрозами – 7. Йдеться про порушення під час висвітлення журналістами передвиборчої кампанії, а також виборів до Верховної Ради. Зокрема, журналістам перешкоджали та погрожували члени виборчих комісій. 

Експерти ІМІ відзначають, що кількість перешкоджань залишилася на тому ж рівні, що і у червні, але майже вдвічі зросла кількість погроз.

“У Полтаві фотографу видання “Зміст” Богдану Проскурову забороняли фотографувати на дільниці, навіть після того, як той показав посвідчення. У Бахмуті Донецької області члени виборчої комісії перешкоджали діяльності журналістки “Вільного радіо” Діани Шароді, яка зафіксувала факт порушення комісією процедури підрахунку голосів. В Одесі журналістів Громадського не пускали на виборчу дільницю, а в Покровську Донецької області виборча комісія заборонила журналістам перебувати на засіданні”, – розповіли експерти організації. 

Також у липні ІМІ зафіксував по два випадки побиття та нападів на офіси ЗМІ, зокрема, напад ультраправих молодиків з угрупування “Традиція і Порядок” на пресцентр “Укрінформ”, де мали розповісти про те, як окружна виборча комісія №50 тиждень не виконує судових рішень щодо перерахунку голосів на окремих дільницях. Молодики напали на кандидата, якого звинуватили в сепаратизмі та підтримці проросійських рухів на Донбасі, та двох працівників пресцентру. Поліція Києва кваліфікувала напад як хуліганство і зауважила, що винуватцям нападу загрожує чотири роки позбавлення волі. Через декілька днів після нападу постраждалі журналісти розповіли про тяжкий стан свого здоров’я. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: