У психіатричній лікарні суворого режиму в Дніпрі тримали 6 іноземців – Супрун

Дата: 21 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

В “Українській психіатричній лікарні із суворим режимом” у Дніпрі, де за радянських часів застосовували каральну психіатрію, тримали шістьох іноземців, але консулів їхніх країн не повідомили про це.

Про це на своїй сторінці повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Реорганізація, яка розпочалася 17 вересня, за словами чиновниці, відкриває нові факти порушення прав людини.

“У лікарні досі перебувають чотири пацієнти, щодо яких суд прийняв рішення про переведення ще у червні, липні та серпні. Умови, в яких живуть люди, принижують гідність і суперечать міжнародним нормативно-правовим актам про права людини. До вбиральні пацієнти ходять суворо за графіком, у двері туалетів вмонтоване вікно, а на ніч у палатах залишають увімкненим яскраве світло”, – розповіла Супрун.

Також вона повідомила, що зараз команда МОЗ робить усе необхідне, щоб оперативно виправити цю ситуацію.

“Пацієнтів із цього закладу тепер можна перевести у психіатричні лікарні, що розташовані ближче до місця їхнього проживання. З таким самим рівнем нагляду та заходами безпеки. Переведення відбувається лише за бажанням людей, для цього вони мають підписати відповідну заяву. Заяви про переведення вже написали 267 пацієнтів з 655”, – зауважила Супрун.

Психіатрична лікарня у Дніпрі існує з 60-х років минулого сторіччя. Відомою на весь світ вона стала після того, як тут упродовж довго часу катували правозахисника Леоніда Плюща. Однак після розпаду СРСР у закладі не припинили практики жорстокого поводження.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter