У квітні влада Саудівської Аравії стратила 37 осіб – правозахисники

Дата: 02 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У квітні цього року влада Саудівської Аравії стратила 37 людей.

Про це повідомляють правозахисники з організації Reprive.

Серія страт, яка відбулася 23 квітня, проходила в містах Мекка та Медіна. Серед страчених були ті, кого звинуватили у вбивстві співробітників органів безпеки за допомогою вибухівки, формуванні терористичних осередків і поширенні терористичної ідеології, зазначають журналісти CNN. 

За їхніми даними, під час однієї зі страт тіло засудженого розіп’яли та виставили на показ іншим людям. Це, за словами журналістів, зробили для того, щоб стримати громадян країни від незаконних дій. 

Правозахисники з організації Amnesty International наголошують, що серед 37 страчених наприкінці квітня людей були й такі, яких влада Саудівської Аравії звинуватила в участі в опозиційних протестах у східній частині країни у 2011–2012 роках. Одному з них на момент затримання виповнилося лише 16 років. 

Саудівські силовики стверджують, що всі страчені зізналися у скоєних злочинах, проте правозахисники наголошують, що покази, на які посилається влада країни, були отримані під тортурами. За даними організації Repriver, наразі в Саудівській Аравії такого покарання чекають ще близько 300 ув’язнених.

Як відомо, згідно з доповіддю Amnesty International, у 2018 році кількість страт у світі скоротилася на третину. Водночас досі існують країни, де вбивство людини вважають максимальним покаранням за злочин. Серед таких країн Іран, Саудівська Аравія, В’єтнам та Ірак. На них припадає 77% страт, зафіксованих правозахисниками. 

Нещодавно влада Брунею – країни в Південно-Східній Азії – ввела смертну кару за одностатевий секс та зраду. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: