У Криму вилучили приватну власність вже на мільярд доларів – NYT

Дата: 11 Січня 2015
A+ A- Підписатися

На Кримському півострові «народна міліція» масово захоплює приватні підприємства на користь кримського уряду.

Про це пише американське видання The New York Times.

І хоча втрата власності – це давно відомий ризик ведення бізнесу в Росії, пише Ніл МакФаркухар, раніше такі випадки були поодинокими, тимчасом як у Криму конфіскація набуває небачених масштабів.

«Відколи Росія 10 місяців тому захопила цей півострів у Чорному морі, за оцінками власників і юристів, у власників відібрали нерухомості та іншого майна на суму понад 1 млрд доларів США. Сюди входять банки, готелі, верфі, ферми, заправочні станції, великий хлібзавод, важливий молокозавод і навіть приміщення Ялтинської кіностудії», – пише New York Times.

«Державна рада республіки Крим» у серпні надала уряду право вилучати майно для підтримання «життєво важливої діяльності», пише газета. За словами юристів, за допомогою такого розпливчастого визначення можна виправдати будь-що. Таким чином влада намагається наповнити бюджет півострова.

«Міністерство юстиції України повідомило, що майже 4 000 українських підприємств та організацій втратили власність у Криму», – пише автор.

За словами власників, конфіскація майна в таких обсягах відбувається вперше з часів соціалістичної революції 1917 року.  Багато хто подає позови до суду, але мало хто вірить в успіх.

«Кримське керівництво часто закликає мати терпіння, заявляючи, що зміни загалом відбуваються добре. Однак ті, кого ущемлюють органи влади, дедалі більше невдоволені російською владою», – пише New York Times.

Голос Америки

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: