У Криму ув’язненого активіста Балуха принижують як етнічного українця

Дата: 27 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Український активіст Володимир Балух, якого незаконно утримують у Криму під вартою за підняття українського прапору, заявив про принизливе ставлення та дискримінацію за етнічною ознакою з боку працівників ІТТ в смт Роздольне.

У зв’язку зі зверненням Балуха та його адвокатів 24 квітня його в ІТТ відвідали кримський омбудсман та представники омбудсмана Російської Федерації, повідомляє Кримська правозахисна група.

Балух заявив, що співробітники ображали його за те, що він не приховував своєї етнічної приналежності.

Окрім того, Балух попросив уповноважених звернути увагу на тяжкий фізичний стан утримуваного разом з ним у камері Леоніда Карецького з міста Керч, котрий підозрюється у збуванні наркотиків. У Карецького гниє нога, є ознаки хвороби Паркінсона, але його не переводять до стаціонарного лікувального закладу для діагностики та лікування.

“Секретар офісу Кримського омбудсмена в телефонній розмові відмовилася коментувати візит до Балуха, додавши, що якщо буде офіційна інформація, то її опублікують на сайті”, – повідомили у КПГ.

Як повідомлялося, 8 грудня 2016 року ФСБ провела обшуки в будинках Балуха і його матері в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, після чого його затримали. Силовики заявили, що знайшли на горищі його будинку патрони і динаміт.

12 грудня Роздольненський райсуд ухвалив заарештувати Балуха на місяць. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були складені з істотними порушеннями.

2 березня стало відомо, що суд продовжив арешт Балуха до 4 червня 2017 року.

Переслідування Балуха триває ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМІ повідомляли ще на початку 2016 року.

В грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишився там і після окупації Криму Росією. Він відкрито заявляв, що не визнає анексію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter