У Криму суд залишив під вартою фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” Джеппарова та Алієва

Дата: 23 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд” тимчасово окупованого Криму на засіданнях 22 та 23 червня залишив під вартою фігурантів ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Арсена Джеппарова та Мусліма Алієва.

Арсен Джеппаров

Про це повідомляє інтернет-видання Крим.Реалії.

“Суд” відхилив апеляцію адвокатів на продовження арешту кримських татар до 8 серпня.

Адвокат Джеппарова Джеміль Темішев розказав виданню, що стан здоров’я його підзахисного покращився, однак він планує домагатися обстеження Джеппарова в лікарні або клініці.

“Йому зараз стало краще, пігулками зняли симптоми, а що є підставою, ми навіть толком і не знаємо, тому необхідне обстеження”, ‒ сказав Темішев.

На своїй сторінці у Фейсбук адвокат також повідомив, що засідання відбувалось у закритому режимі, проте під час оголошення рішення “суд” дозволив бути присутнім родичам Джеппарова.

Дружина, мати і донька Джеппарова змогли побачитись з ним через відеозв’язок, за допомогою якого проходять засідання.

Засідання по Мусліму Алієву також проходило в закритому режимі.

Як відомо, 13 червня Джеппарова на 25 днів відправили в карцер за те, що він нібито не відчинив двері в камеру на вимогу адміністрації СІЗО.

Пізніше, 16 червня, адвокат Джеміль Темішев повідомив, що Джеппаров написав заяву про необхідність надати йому медичну допомогу у зв’язку з погіршенням здоров’я.

Фігуранти ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них ‒ член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами ‒ переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter