У Криму суд залишив під арештом правозахисника Еміра-Усеїна Куку

Дата: 20 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд Криму” залишив у силі рішення про продовження арешту фігуранту ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Емір-Усеїну Куку до 8 квітня.

Емір-Усеїн Куку

Про це повідомляє кореспондент Радио Свобода.

За словами адвоката Олексія Ладіна, “суд” “ніяк не обґрунтував своє рішення“.

“Захист із цим категорично не згодний і оскаржуватиме це рішення у вищих інстанціях. На думку захисту, судом були допущені грубі порушення кримінального процесу, суд апеляційної інстанції взяв на себе функцію суду першої інстанції, що неприпустимо згідно з кримінальним законодавством Російської Федерації”, – зазначив адвокат.

Як розповів син Емір-Усеїна Куку, батько добре почувається і перебуває в нормальному стані.

Раніше стало відомо, що “суд” переніс засідання з розгляду апеляційних скарг Емір-Усеїна Куку і його адвоката Олексія Ладіна на 20 лютого.

Нагадаємо, фігуранти ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” перебувають у в’язниці вже понад рік. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього, були затримані алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Емір-Усеін Куку очолює Кримську контактну групу з прав людини в Ялті. Із-поміж завдань організації – відстеження порушення прав людини, надання правової допомоги та поширення інформації про політично мотивовані випадки зникнень у Криму. Емір-Усеін Куку також входить до складу Кримської правозахисної групи. До арешту в лютому 2016 року він активно займався документуванням порушень прав людини в Ялті та окрузі. Він надавав правову допомогу і підтримку етнічним мусульманам і кримським татарам, яких постійно дискримінують і переслідують з політичних мотивів.

Міжнародна ісламська політична організація “Хізб ут-Тахрір” називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, та її учасники відкидають терористичні методи досягнення своєї мети і зазначають, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter