У Криму суд вперше скасував штраф учаснику акції 14 жовтня

Дата: 02 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Верховний Суд Криму закрив справу проти кримського татарина Рустема Мустафаєва, якого раніше оштрафували за одиночний пікет 14 жовтня 2017 року.

Відповідне рішення суд ухвалив сьогодні у відповідь на апеляційну скаргу адвоката Мустафи Сейдалієва.

В коментарі громадському об’єднанню “Кримська солідарність” адвокат пояснив, що справу закрили через низку судових і процесуальних порушень у суді першої інстанції.

Сейдалієв назвав сьогоднішнє рішення Верховного Суду “маленькою краплею в морі свавілля” з боку суддів і правоохоронних органів, які тиснуть на кримськотатарський народ.

“Цим рішенням, думаю, вони хотіли показати, що в наших судах хоч трохи присутнє правосуддя”, − заявив адвокат.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року в Криму пройшла низка одиночних пікетів. Тоді в різних регіонах півострову близько сотні людей вийшли на вулиці у відповідь на репресії силовиків щодо кримських татар і мусульман.

Російська влада обвинуватила активістів у порушенні встановленого порядку пікетування. В якості головного доказу сторона обвинувачення розглядає висновок експертного центру МВС у Криму, згідно з яким проведені 14 жовтня одиночні пікети були зв’язані “єдністю мети, задуму і загальною організацією”.

Переважну кількість судових справ щодо одиночних пікетів в Криму розглянули 18 грудня 2017 року. В той день пройшли понад півсотні судових засідань. Загальна сума штрафів, призначених звинуваченим, сягнула понад 200 тисяч гривень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: