У Криму продовжують незаконно вилучати майно українських військових – правозахисники

Дата: 02 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Починаючи з осені 2014 року, в окупованому Криму зафіксували 10 випадків незаконного вилучення майна українських військових. Ще 15 родин повідомили про погрози виселення, оскільки “окупаційною владою Криму воно сприймається як майно Російської Федерації, як майно Міністерства оборони Російської Федерації”.

Владислав Селезньов

 

Про це розповів юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, випадки мародерства зафіксували у Сімферополі, Севастополі та Феодосії. Останній такий випадок відбувся наприкінці червня цього року.

Юрист наголосив, що УГСПЛ не залишить ці дії безкарними і стежитиме, аби відповідна інформація надходила не лише до правоохоронних органів України, але й до міжнародних інстанцій. Зокрема, до Міжнародного кримінального суду та Європейського суду з прав людини. Він також закликав уряд та Міністерство оборони України забезпечити службовим житлом українських військовослужбовців та членів їхніх родин.

Незаконну експропріацію майна українських військових у Криму здійснюють так звані житлові комісії, в які входять представники так званих правоохоронних органів Республіки Крим та представники Міністерства оборони Російської Федерації, зазначив Максим Тимочко.

Такі комісії, зазначив юрист, спільно з колишніми працівниками квартирно-експлуатаційних частин, які перейшли на бік РФ, почали відстежувати майно українських військовослужбовців, яке належало їм на праві користування або праві приватної власності, а потім погрожувати виселенням особам, які проживають там.

“Дуже часто українські військові, коли перемістилися на іншу територію і далі проходили службу, залишали або своїх родичів, або друзів, товаришів і навіть сусідів доглядати за цим майном, сплачувати комунальні послуги. Оскільки вони розраховували на те, що колись, коли повернеться Крим, вони зможуть розраховувати проживати далі там зі своїми родинами”, – сказав юрист.

Однак, наголосив він, почали фіксуватися факти експропріації, тобто, незаконного вилучення нерухомості. Це супроводжувалося тим, що російські військовослужбовці разом із представниками “правоохоронних органів” вривалися в житло, замінювали замки на дверях і заселяли туди нових осіб.

 “Як правило це офіцери ФСБ”, – додав Тимочко.

Віталій Набухотний, юрист Регіонального центру прав людини, зазначив, що у порушенні кримінальних справ у Криму власникам майна відмовляють.

“Це зайвий раз демонструє намір представників окупаційної влади свідомо порушувати право власності на території окупованого Криму”, – підкреслив він.

Владислав Селезньов, полковник Збройних сил України, власник житла в тимчасово окупованому Криму, зауважив, що українські військові та члени їхніх родин не відчувають на належному рівні захисту з боку держави у відстоюванні своїх прав на житло в окупованому Криму і закликав звернути увагу на цю проблему.

За матеріалами УКМЦ та УНІАН

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: