У Криму понад 80% випадків інфікування ВІЛ відбуваються статевим шляхом

Дата: 28 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму понад 80% випадків інфікування ВІЛ відбувається статевим шляхом.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомила заступниця головного лікаря у медичній частині Кримського центру профілактики боротьби зі СНІДом Тетяна Богатирьова.

 

Крім того, за її словами, цифра зараження інфекцією на півострові зростає, і пов’язано це з тим, що Крим є курортним регіоном і є великий міграційний потік.

“Можна сказати, що цифра зросла, тому що до Криму йдуть великі міграційні потоки, а також збільшилося охоплення медичним оглядом ВІЛ. Тобто почали більше обстежувати людей. Під міграційними потоками я маю на увазі і туристів, оскільки це курортний регіон. Частина з них проходять огляд у Криму і їдуть у свої регіони, частина прибуває з холодних регіонів жити на півострів. За статистикою, на даний момент у способах передачі ВІЛ у Криму превалює на рівні 80% передача статевим шляхом”, – зазначила лікар.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму за вісім місяців цього року показник захворюваності вірусом імунодефіциту вищий рівня реєстрації випадків минулого року.

Показник захворюваності на 100 тисяч населення становить 41,15, що на 14,8% вище рівня реєстрації випадків минулого року і вище на 20% средньоросійського показника. Водночас у групах за контингентом обстеження цього року відзначають збільшення числа позитивних результатів на ВІЛ у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На диспансерному обліку перебуває 11 211 ВІЛ-інфікованих, з яких близько 55% отримують антиретровірусну терапію.

13 лютого на півострові затвердили новий перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів для медичного застосування на 2018 рік, до якого не увійшли препарати від ВІЛ.

За останні 30 років у Криму від СНІДу померли понад дві з половиною тисячі осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: