У Криму мусульманам можуть заборонити навіть домашні обряди

Дата: 08 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Кримським імамам натякнули, що традиційні домашні обряди будуть поза законом.

Про це написав у Facebook муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” Саїд Ісмагілов.

“Кримським імамам натякнули на те, що традиційні поховальні й поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу… Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами”, – написав Ісмагілов.

“Такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперії. Не можна в людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нема чого буде втрачати, окрім кайданів”, – додав він.

Як пише видання Avdet, співробітники ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамами. Предметом спілкування став “пакет Яровой”.

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, зараз йде збір повної інформації про імамів, муллахів, керівників мусульманських громад і навіть обмивателів покійників і копачів могил.

Як відомо, російська окупаційна влада в Криму здійснює репресивні заходи щодо кримських мусульман, звинувачуючи їх у причетності до міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”, яку в Росії вважають терористичною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: