У Криму люди з інвалідністю по півроку не отримують пенсій

Дата: 02 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Кримчани, яким потрібно перезасвідчити інвалідність, змушені чекати виплат по півроку через брак лікарів у населених пунктах.

Як повідомляє “Крим медіа“, віце-прем’єр Лариса Опанасюк на засіданні Ради міністрів РК заявила, що переогляд людей з інвалідністю в Криму займає до півроку.

Скарги на тривалість процедури вже почали надходити на “гарячу лінію” кримського уряду. Опанасюк підкреслила, що від проходження цієї процедури залежить виплата пенсій: “Доки пройде повторний огляд, потім їм ще довго нараховують пенсію, люди по півроку залишаються практично без засобів до існування“.

У свою чергу міністр праці і соціального захисту Олена Романовська пояснила, що переогляд займає так багато часу через відсутність вузьких фахівців-медиків у багатьох містах і районах. У зв’язку з цим людей доводиться направляти в інші населені пункти, через це утворюються черги.

Кримська влада планує організувати виїзні бригади медиків і оптимізувати процедуру.

Відзначено, що переогляд зобов’язані проходити ті кримчани з інвалідністю, у яких закінчився термін довідки про інвалідність або ж необхідно внести зміни до індивідуальної програми реабілітації.

Нагадаємо, як повідомляла Кримська польова місія з прав людини, громадяни України, які живуть у Криму і не отримали російських паспортів, піддаються переслідуванням з боку ФСБ і дискримінації при пошуку роботи та отриманні медичної допомоги. Роботодавці намагаються брати на роботу тільки тих, хто має російське громадянство. Підприємці змушені звільняти співробітників, оскільки побоюються штрафів з боку Федеральної міграційної служби за відсутність реєстрації іноземних співробітників.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: