У Криму фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” звинувачують у “захопленні влади в Росії”

Дата: 12 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Кримчанам, фігурантам справи “Хізб ут-Тахрір”, закидають “насильницьке захоплення влади в Росії”.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Еміль Курбедінов.

“Насильницьке захоплення влади в Росії (ст. 278 КК РФ) – саме цю статтю з завтрашнього дня почнуть застосовувати до всіх кримських татар мусульман, яких звинувачують в участі у Хізб ут-Тахрір. На додачу до ст. 205.5, додадуть ст. 278 КК, яка передбачає від 12 до 20 років позбавлення свободи!”, – написав адвокат.

“Звинуватили ті, хто в лютому 2014 р., в масках і зі снайперськими гвинтівками, з ночі, розташувалися в адміністративних будівлях Криму, ті, хто на “тиграх”, БТРах та інших “ах” в’їхали на півострів і потім оголосили про те, що ми тепер живемо в іншій країні”, – обурений Курбедінов.

У справі “Хізб ут-Тахрір” судять низку кримських мусульман.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Верховний Суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Координатор об’єднання “Кримська солідарність” Абдурешит Джеппаров повідомив, що кримські політв’язні, обвинувачені у “справі Хізб ут-Тахрір”, піддаються активному моральному та фізичному тиску з боку співробітників ФСБ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: