У Криму дітям відмовляють у медичному обслуговуванні

Дата: 05 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Переселенців відмовляються обслуговувати у кримських поліклініках через відсутність страхового полісу Росії. У Керчі дітям-діабетикам кілька місяців не видають інсулін.

Про це йдеться в січневому звіті Кримської польової місії з прав людини

Після закінчення так званого перехідного періоду в КПМ неодноразово надходили скарги від жителів Криму, яким через відсутність паспорта громадянина РФ і страхового поліса РФ було відмовлено в отриманні безкоштовних основних медичних послуг.

Жителі сходу України, які через збройний конфлікт полишили свої домівки і приїхали до Криму, стикаються з проблемами стаціонарного обслуговування в медичних установах Криму“, – йдеться в повідомленні.

Приміром, у Керчі через відсутність страхового поліса малолітній дитині в поліклініці відмовили в прийомі аналізів та інших послугах. Мати дитини – мешканка Краматорська, є громадянкою України і отримати такий поліс не може.

Також у звіті зазначено, що у Керчі кілька місяців не видають інсулін батькам дітей, які хворі на діабет – за словами батьків, у Керчі вони останній раз отримували препарат в жовтні 2014 року. Медики пояснюють цю ситуацію тим, що інсулін повинні видавати тільки в державних аптеках “Крим-Фармація”, а в Керчі таких аптек досі немає.

Така ситуація призводить до серйозних погроз життю і здоров’ю дітей, які страждають від діабету“, – зазначають правозахисники.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: