У Криму бракує присутності міжнародних місій з прав людини – Лутковська

Дата: 04 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

У Криму слід створити правозахисний центр під егідою міжнародних організацій. Не принципово, чи це буде ООН, ОБСЄ чи Рада Європи. Важливо, щоб міжнародні місії там працювали постійно, зараз це практично неможливо.

Так вважає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, коментуючи ситуацію із дотриманням прав людини на півострові для Громадського телебачення.

Нині Російська Федерація не дозволяє здійснювати моніторинг прав людини в АР Крим не тільки українським правозахисникам, а й представникам міжнародних правозахисних інституцій.

Лутковська згадує відмову РФ у відвіданні Кримського півострова Верховному комісару ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс, що мала намір ознайомитися з фактами порушень прав кримських татар, яких сьогодні фактично змушують до повторної депортації.

Валерія Лутковська зауважує, що єдина можливість українського омбудсмана хоч якось долучитися до захисту прав людини в Криму – це її звернення до російської колеги. Проте здебільшого такі звернення не мають належного ефекту, особливо у політизованих питаннях, таких, наприклад, як примусове навернення мешканців Криму до російського громадянства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter