У Кримінальний кодекс пропонують ввести статтю “Злочини проти людяності”

Дата: 10 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники пропонують передбачити у Кримінальному кодексі статтю “Злочини проти людяності” та створити орган влади, що займався би проблемами переселенців.

Про це йдеться у дослідженні “Війна і права людини”, підготованому Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У дослідженні розглядаються ситуація в окремих районах Донецької та Луганської областей, її кваліфікація з точки зору міжнародного права, питання роботи органів державної влади на місцях, судів, Державної пенітенціарної служби, а також питання роботи навчальних закладів і евакуації населення.

У дослідженні правозахисники пропонують ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, передбачити у Кримінальному кодексі статтю “Злочини проти людяності”, привести у відповідність до статуту статті “Порушення законів і звичаїв війни” та “Геноцид”.

Незважаючи на те, що в Україні не був введений воєнний стан, Україна зобов’язана застосовувати як договірне, так і звичаєве міжнародне гуманітарне право щодо всіх сторін збройного конфлікту в окремих районах Донецької і Луганської областей, адже кваліфікація ситуації в цих районах на основі міжнародного гуманітарного права має об’єктивний характер і не залежить від внутрішнього визначення в рамках правової системи України“, – йдеться у рекомендаціях правозахисників.

Також експерти нагадують, що Україна як держава-учасниця Женевських конвенцій 1949 року зобов’язана включати міжнародне гуманітарне право до навчальних програм військових навчальних закладів. Крім того, військові, представники органів охорони правопорядку, представники місцевих держадміністрацій, які під час збройного конфлікту несуть відповідальність за жертв війни, повинні бути спеціально ознайомлені з положеннями Женевських конвенцій.

Крім того, правозахисники пропонують створити міністерство або інший центральний орган виконавчої влади, який би системно підійшов до вирішення проблем переселенців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: