У Кременчуку “Азов” зірвав показ фільму про Марш рівності

Дата: 07 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Кременчуку Полтавської області представники “Азову” намагалися  зірвати показ фільму Оксани Піддубної “Марш діалогу”, який проводився в рамках кіноклубу Docudays.UA 4 листопада.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала активістка, менеджер проектів у ГО “Європейський клуб” Альона Глазкова.

За її словами, до клубу прийшли близько 15 представників “Азову”, частина з шаликами на обличчях.

Організатори запропонували прибулим чай та каву, але вони почали кричати, що не дадуть проводити “гомодиктатуру” у Кременчуку, а також, що “більшість мешканців міста християни і їм це не потрібно”.

Також, за словами Глазкової, один з присутніх наклеїв скотчем на стіні клубу плакат про сімейні цінності, а інший вкрав прапор ЛГБТ.

“Хтось казав, що всі ці ваші толєрасти, бєжєнци тут нам в Україні ненужні! (казав переселенець зі Сходу… явно не асоціює себе з біженцями…) Багато хто знімав на телефон, як з десяток пацанів кричать на трьох тьоток. Цікаво, де це буде? Хтось розказував, що треба виховувати дітей у повних родинах, де є тато і мама. Ми ж не проти, але чому ці тати у вечір п’ятниці вирішили лякати дівчат замість виховання своїх дітей?” – пише Глазкова.

За її словами, поліція не відреагувала на попередню заяву організації з проханням про охорону і приїхала лише тоді, коли подзвонили з терміновим викликом.

Авторка фільму Оксана Піддубна в ексклюзивному коментарі Центру інформації про права людини сказала, що зрив фільму “можна трактувати як наступ на свободу висловлювань, які прописані в Конституції”.

“Ці люди зі своїми залякуваннями ідуть не згідно з нормою закону, а повертаються в печерне минуле, де “бути не таким, як більшість” сприймалось негативно”, – каже Піддубна.

У своєму фільмі вона мала на меті “показати рівень толерантності в Україні – наскільки українське суспільство готове приймати інакшість і має розуміння дотримання прав людини”.

“На прикладі ставлення до ЛГБТ-спільноти рівень толерантності є найбільш показовим: у фільмі віряни-християни називають геїв хворими і агресивно до них налаштовані; священик говорить, що геї – передвісники гомодиктатури; мер Івано-Франківська стверджує, що “нам геїв не треба” та “гей не може бути патріотом”. Також показаний напад на учасників Фестивалю рівності у Львові – праворадикали з камінням напали на мирну конференцію, а поліція навіть не затримала жодного з нападників. Головні герої фільму – гей-пара, які неофіційно побралися і хочуть мати такі ж економічні права, як і гетеросексуальні пари. Фільм створений задля ілюстрування ситуації щодо прав людини в Україні, наведені статистичні дані – аби глядач мав повну і об’єктивну картину та зробив власні висновки”, – розказує Піддубна.

За її словами, меседжі тих, хто зірвав показ в Кременчуку, повністю збігаються зі словами героїв у фільмі.

“Я в страшному сні не могла такого уявити, тим паче на своїй рідній Полтавщині. Але сказати що здивована – ні. Відсутність розуміння і дотримання прав людини, несприйняття інакшості і логічна від цього агресія – це все можна побачити у фільмі, а зрив показу підтверджує те, що глядач може побачити на екрані”, – підсумовує Піддубна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter