У Косово засудили політика до 9 років в’язниці за воєнні злочини

Дата: 21 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Відомого сербського політика з Косова Олівера Івановича в четвер засудили до дев’яти років позбавлення волі за воєнні злочини проти албанського населення краю.

Як повідомляє ВВС Україна, таке рішення ухвалила місія ЄС у галузі верховенства закону в Косові (EULEX).

Судді визнали етнічного серба Івановича винним у вбивствах і тортурах цивільного населення в 1999 році під час війни за незалежність Косова від Югославії. У той час сербські збройні угруповання нападали на місцевих албанців.

Згідно з рішенням суду, Іванович був одним із лідерів збройного угруповання, що діяло в районі міста Косовська-Мітровіца на півночі Косова. Разом з Івановичем в тих же злочинах звинувачувалися ще четверо сербів. Усіх чотирьох суд виправдав.

Івановича вважали поміркованим сербським політиком. Він постійно відкидав всі звинувачення у злочинах, називаючи їх політично вмотивованими.

Будівлю суду під час слухань і винесення вироку охороняла поліція. На думку представників сербської сторони, подібне рішення знову призведе до спалаху етнічних конфліктів в регіоні.

Івановича заарештували в січні 2014 року. Він став першим відомим сербським політиком, якого звинуватили у злочинах проти албанського населення Косова.

Як відомо, Косово було провінцією Сербії до 2008 року. Роки напруженості перейшли у конфлікт у 1998 році, коли сербський уряд розпочав наступ.

Він відкликав свої війська з регіону після двомісячних бомбардувань силами НАТО у 1999 році.

Косово оголосило незалежність у 2008 році, яку Сербія не визнає. Україна також не приймає жодних рішень щодо визнання Косово.

У цьому збройному конфлікті загинуло 10 тисяч людей, а понад 1 700 зникли безвісти.

Косовських албанців в регіоні скаладає понад 90% населення. Напруження з сербською меншиною досі лишається.

Як повідомлялось раніше, у Гаазі ось-ось створять спеціальний суд, що займеться розглядом воєнних злочинів, пов’язаних із конфліктом у Косово 1999 – 2000 років.

Фото: afp

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: