У Конституції варто уточнити соціальні та економічні права українців – правозахисники

Дата: 06 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисники закликали внести зміни до Конституції України щодо соціальних, економічних і культурних прав українців, оскільки ці права фактично не виконуються.

Про це з посиланням на директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова  повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Конституційна комісія, за словами Захарова, підготувала проект змін до другого розділу Конституції, де врахували всі необхідні уточнення, подані правозахисниками.

“Права другого покоління (економічні, соціальні, культурні права, для реалізації яких потрібна участь держави – ред.) на ділі перетворюються на фікцію. На нашу думку, другий розділ Конституції необхідно переписати. Але ні президент, ні парламент не поспішають упроваджувати ці серйозні зміни до другого розділу Конституції, які є необхідними”, – зауважив правозахисник.

Захаров підкреслив, що в Україні немає офіційних документів, у яких визначалося б, що таке достатній рівень життя, право на житло, право на охорону здоров’я, медичну допомогу та на поліпшення соціально-економічного становища.

“Сказали б, що це (достатній рівень життя – ред.) наявна мінімальна пенсія, але вони навіть цього не можуть сказати, тому що виявиться, що приблизно 4% населення мають доходи менше ніж ця сума, і тоді треба буде доплачувати, а держава цього робити не хоче. Право на житло людина має. Але якщо у неї немає житла, то вона його і не отримає. Більше того, за рішенням суду можна виселити людину”, – розповів він.

Правозахисник також зауважив, що в Конституції взагалі не прописано права на справедливий суд у тому вигляді, як у Європейській конвенції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: