У колонії на Полтавщині “буйних ув’язнених”, імовірно, прив’язують ременями до металевого ліжка

Дата: 29 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У Кременчуцькій виправній колонії №69 монітори офісу Омбудсмана виявили камеру з ліжком для фіксації ув’язнених.

Про це повідомила прес-служба Уповноваженої.

Штрафні приміщення та дільниця карантину діагностики і розподілу, за словами експертів, розташовані в будівлі, яка потребує капітального ремонту, а камери штрафних приміщень не відповідають стандартам:

“У них відчувається задуха, відсутня припливно-витяжна вентиляція. Можливість самостійно регулювати приток свіжого повітря обмежена через значну висоту розміщення вікна від підлоги та його надмірну загратованість з обох сторін. Стіни та стелі через несправність водопроводу затоплені та вкриті грибком. Засуджені, які утримуються в них, змушенні вживати воду із централізованої водопровідної мережі, оскільки в них не встановлені бачки з питною кип’яченою водою”.

В одній із камер дисциплінарного ізолятора виявили металеве ліжко, на якому за допомогою ременів фіксують порушників режиму в установі у випадках вияву ними буйства або безчинства.

“Зі слів працівників установи, зазначена камера не використовується. Проте на день візиту вона була неопечатана, а в приміщенні камери на підвіконні була виявлена чашка, що свідчить про те, що в зазначеній камері періодично утримують засуджених”, – розповіли монітори.

Наявність зазначеної камери не передбачена кримінально-виконавчим законодавством України, що свідчить про можливість посягання на фізичну або моральну гідність засуджених через катування, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження.

Також під час візиту виявили грубі порушення прав і свобод ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу. Зокрема, завідувач медичної частини не зміг надати жодної документації щодо потреби в медичних препаратах та їх наявності через неможливість використання медикаментів і засобів медичного призначення, закуплених за бюджетні кошти в “дореформний” період, які містяться в опечатаних сховищах та вже тривалий час не приймаються на баланс

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter