У колоніях Запорізької області виявили порушення прав засуджених

Дата: 23 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторингова група виявила, що у колоніях адміністрація не дотримується санітарно-гігієнічних умов та встановлює більш жорсткий режим, ніж передбачено законодавством.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, моніторингова група у складі працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю у Запорізькій області спільно з представниками громадськості здійснила візити до Софіївської виправної колонії (№55) та Бердянської виправної колонії (№77).

Учасники групи відвідали Бердянську колонію, щоб перевірити інформацію про побиття засуджених, що прибули етапом до установи. Було встановлено, що 27 лютого 2015 року після прибуття чергового етапу до колонії до кількох засуджених була застосовно фізичну силу.

За вказаними фактами Уповноваженим з прав людини направлено лист до Генеральної прокуратури України із вимогою проведення ефективного розслідування.

Крім того, під час візиту моніторингова група отримала інформацію про те, що адміністрація установи встановила значно жорсткіший режим відбування покарання, ніж передбачено законодавством. Було виявлено, що персонал залучав засуджених до здійснення контролю за поведінкою інших. При цьому засудженими застосовувалися непередбачені законодавством заходи покарання, фізичне та психологічне насильство, дії, що принижують гідність.

Також були виявлені порушення умов утримання: камери дисциплінарного ізолятора та приміщень камерного типу не забезпечені належним природним і штучним освітленням та вентиляцією. Не вирішено питання з наявністю лікарів, через що обов’язки начальника медичної частини виконує фельдшер.

У Софіївській виправній колонії моніторингова група констатувала, що в установі не вирішуються питання розміщення та забезпечення засуджених житловою площею, не створено належних санітарно-гігієнічних та побутових умов. Засуджені скаржилися, що відсутні консультації з правових питань, повільно вирішуються проблеми, пов’язані з отриманням українського паспорта, відсутня  інформація про порядок звернення до Державної пенітенціарної служби, прокуратури, омбудсмана. У крамниці установи відсутній мінімальний асортимент, особливо санітарно-гігієнічних засобів та канцелярських товарів.

Учасники моніторингової групи виявили, що покрівля та комунікації у гуртожитках потребують капітального ремонту, в окремих приміщеннях брудно, стіни затікають, покриті пліснявою. Санвузли перебувають у неналежному технічному стані, рами вікон від тривалого використання втратили функціональність.

За результатами моніторингового візиту будуть спрямовані відповідні звіти до Міністерства юстиції України із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо їх усунення, а також поінформовано Генеральну прокуратуру України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: