У Києві відреагували на інтерв’ю Путіна про анексію Криму

Дата: 09 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Президент Росії у своєму інтерв’ю фактично визнав, що анексія Криму була спланованою операцією. Київські політики та політологи підтверджують, що план захоплення півострова розроблявся роками.

Як пише “ВВС Україна“, 8 березня телеканал “Росія 1” проанонсував фільм під назвою “Крим. Шлях на Батьківщину”, повна версія якого вийде незабаром. У анонсі показали кілька цитат з інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна, де він розповів про події 22-23 лютого 2014 року, коли після розстрілів на Майдані доручив керівникам спецслужб і Міноборони врятувати життя Віктора Януковича.

Ми приготувалися витягувати його прямо з Донецька, по суші, по морю і з повітря. Це було між 22-м і 23-м, ми закінчили біля 7 години ранку. І, прощаючись, я всім колегам сказав: ми змушені почати роботу з повернення Криму до складу Росії“, – розповів Путін.

Народний депутат Сергій Пашинський, що у той період очолював адміністрацію президента, обов’язки якого виконував Олександр Турчинов, говорить, що реалізацію плану захоплення Криму дійсно було розпочато ще у 2010 році, коли до влади прийшов Віктор Янукович. Пашинський зазначив, що Путін був абсолютно щирим і фактично визнав, що 22 лютого запустив механізм анексії півострова, та своїм виступом підтвердив те, про що українська влада повідомляла суспільству. 

Також Пашинський зазначив, що план мав кілька сценаріїв.

Перший етап – Крим, другий – від Харкова до Одеси. Слава Богу, нам вдалося локалізувати цей план на Криму і на частині Донецької і Луганської областей, бо в принципі Путін готував анексію половини України“, – повідомив політик.

Політолог Вадим Карасьов висловив думку, що захоплення півострова готувалося роками, і сталося б незалежно від того, як розвивалися би події у країні. Одним із етапів цього плану він називає “харківські угоди”, підписані Україною і Росією в 2010 році. Тоді в обмін на знижку на газ Росії було дозволено продовжити перебування Чорноморського флоту у Севастополі до 2042 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter