У Києві відкрили виставку про українців у таборах Третього рейху (фото)

Дата: 08 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У Києві на Хрещатику відкрили виставку “Тріумф людини”, присвячену історіям українців, які пережили нацистські табори в часи Другої світової війни.

Історії 30 звичайних людей, які через своє походження, політичні та інші погляди потрапили до концтаборів, розказали за допомогою фотографій та задокументованих розповідей.

“Дуже важливо, що в останні роки ми розповідаємо про нашу історію на прикладах конкретних людей. Довгий час нам все узагальнювали та нав’язували факти, які не мали під собою нічого реального. Сьогодні історики звертають увагу на долі українців, які пройшли найбільші концтабори. Статистика показує, що в більшості це були не пасивні в’язні-мученики, а ті, хто продовжував боротися до останнього”, – зауважив міністр культури України Євген Нищук.

Серед історій, розказаних на виставці, була історія Анастасії Гулей, яка разом з тисячами інших жертв нацистського режиму пройшла через Аушвіц та Берген-Бельзен.

“Я пам’ятаю, як гнали людей у крематорії. Вони йшли під музику і думали, що потраплять у райські кущі. Хочеться забути багато таких речей, але пам’ять до сьогодні не дає попрощатися з ними”, – згадує жінка часи в концтаборі.

Автори виставки також звернули увагу на історії українців, які після концтаборів потрапляли до ГУЛАГу, де вже радянська влада карала їх за надуманими приводами.

Фото: Петро Смирнов

Нагадаємо, що 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Відповідно до указу президента України, підписаного у 2015 році, метою відзначення є “гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: