У Києві позапланово перевіряють СІЗО СБУ

Дата: 06 Червня 2016
A+ A- Підписатися

У Києві позапланово перевіряють слідчий ізолятор СБУ через заяви помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і СБУ.

У перевірці беруть участь Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська, голова СБУ Василь Грицак та генпрокурор Юрій Луценко.

СИЗО / facebook.com

“Просто зараз – позапланова перевірка СІЗО СБУ. Генпрокурор Юрій Луценко запросив омбудсмена Валерію Лутковську та голову СБУ Василя Грицака перевірити один зі слідчих ізоляторів у відповідь на заяву помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і СБУ”, – повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

3 червня Шимонович на брифінгу у Києві під час представлення 14-ї доповіді Моніторингової місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні заявив про сотні випадків катувань як у зоні бойових дій, так і на контрольованій українською владою.

“Щодо точних цифр… можу сказати, що ми задокументували обвинувачення щодо сотень випадків тортур”, – зазначив Шимонович.

За його словами, йдеться про випадки на території, яка контролюється озброєними бойовиками, але також і про певні випадки, які сталися на території, контрольованій урядом України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: