У Києві показали фільм про театр пригноблених

Дата: 26 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Минулої суботи в Києві, на кіностудії імені О. Довженка, відбулася презентація документального фільму про те, як створювався “Театр для діалогу” за часів Майдану. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Театр для діалогу” – творча ініціатива громадських активістів, які в січні минулого року вирішили знайти альтернативу насильству на Майдані. 

У театрі пригнічених грають непрофесійні актори – звичайні люди різного віку, професій та переконань. Основою вистави є якийсь соціальний конфлікт, ситуації, де “звичайним” є дискримінація та порушення прав людини тощо. У будь-який момент можна зупинити виставу, щоб глядач, упізнавши себе в тому чи іншому “акторі”, мав можливість його замінити, запропонувавши своє вирішення конфлікту.

“На тому етапі, рік тому, одне із завдань театру пригноблених – це дати можливість проявити свою громадську активність, не залишатися у стороні тим людям, які з будь-яких причин не могли “послуговуватись” насильством”, – говорить організаторка “Театру для діалогу” Оксана Потапова

Для організації театру пригноблених в Україну на запрошення громадських активістів приїхали шість закордонних лекторів з Італії, Індії, Ізраїлю, США, Данії та інших країн. Лектори згодилися працювати безкоштовно, їм оплачували лише квиток до України.

Тепер, рік потому, організатори, учасники і просто зацікавлені зібралися на кіностудії Довженка аби нагадати, як це відбувалося. 

“Для нас показ цього фільму – це не просто ностальгія за тими часами. Це пошук нового рішення, нового бачення того, як театр пригноблених може діяти тепер”, – наголошує Оксана Потапова. 

Деякі учасники уже використовують методику театру пригноблених у своїй роботі. 

“Я займаюся проблемами дітей-сиріт, наша  волонтерська організація “Маленький ельф” не так давно вирішила спробувати методику театру пригноблених для роботи з дітьми. Виявилось, що діти навіть швидше сприймають цю форму спілкування і розкриваються по-новому”, – говорить Тамара Желобицька, одна з учасниць “Театру для діалогу”.

Нагадаємо, нині ініціативна група “Театр для діалогу” збирає гроші для перекладу книжки Августо Боаля “Ігри для акторів та неакторів”. Бюджет проекту складає 28 000 грн (зібрано лиш половину) для оплати роботи перекладачів та редактора, видання та презентації книги у вигляді майстер-класів та регіональних заходів, створення веб-сайту та щотижневої презентації у Києві. Допомогти зібрати потрібну суму можна через веб-ресурс “Великої ідеї”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: