В українських хоспісах відсутні стандарти облаштування приміщень

Дата: 12 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У закладах, що надають допомогу невиліковно хворим, відсутні стандарти облаштування приміщень та неузгоджено медичну документацію.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, на цьому наголосив Представник Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму (НПМ) під час проведення круглого столу “Забезпечення прав людини при наданні паліативної допомоги”, що відбувся в Офісі Омбудсмана.

Восени минулого року Департамент НПМ Секретаріату Уповноваженого розпочав моніторити новий тип місць несвободи – хоспіси, тобто установи, у яких перебувають невиліковно хворі люди. Втім, до цього типу місць несвободи відносяться не лише хоспіси, а й геріатричні заклади, в яких перебувають такі особи, це і будинки дитини та дитячі будинки-інтернати, в яких перебувають невиліковно хворі діти“, – зазначив Юрій Бєлоусов.

За його словами, з жовтня минулого року працівники Секретаріату Уповноваженого спільно з громадськими моніторами здійснили понад 30 моніторингових візитів до таких закладів, під час яких було виявлено цілу низку порушень прав пацієнтів. Йдеться про відсутність стандартів облаштування приміщень, де перебувають невиліковно хворі, неузгодженість медичної документації та відсутність належних медичних протоколів лікування таких хворих тощо.

Також Юрій Бєлоусов зазначив, що до кінця року буде підготовано Спеціальну доповідь Уповноваженого щодо дотримання прав людини при наданні паліативної допомоги.

За результатами роботи круглого столу були напрацьовані рекомендації, які будуть спрямовані до Верховної Ради України та органів центральної виконавчої влади.

Нагадаємо, у доповіді правозахисних організацій “Права людини в галузі охорони здоров’я” за 2014 рік, йдеться про суттєві порушення прав паліативних хворих. При цьому зазначається, що часто проблема є прихованою, бо про неї не повідомляють через брак правової свідомості.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: