У Харкові побили правозахисника Романа Лихачова

Дата: 15 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

13 жовтня у приміщенні Харківського регіонального інституту Академії державного управління при Президентові України побили голову Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав сам правозахисник.

Увечері того дня Роман Лихачов брав участь у інформаційній сесії “Протидія корупції в Харківській області”. Після чого, як пише правозахисник, один із нападників попросив його вийти із зали, аби повідомити щось важливе.

“А коли я вийшов, то мене оточили п’ятеро людей, перекривши мені можливість відходу. Далі я отримав удар в обличчя чимось важким, швидше всього кастетом, й опинився на підлозі…”, – описує адвокат Роман Лихачов.

За його словами, зловмисники під час побиття говорили йому: “Тебе ж попереджували, аби ти припинив участь в судах, своєю боротьбою з корупцією ти вже всіх дістав. Ми знайдемо тебе й твою родину де завгодно”.

Очільник правозахисної організації пов’язує побиття з його професійною діяльністю, зокрема з участю в захисті громадян у процесах, викликаних боротьбою проти корупції. Він називає це побиття замовним, оскільки його знімали на камеру.

“Більше того, я чув, як один із них звітував телефоном, що роботу зроблено”, – додає адвокат.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група глибоко занепокоєні насильством над правозахисниками в Україні. Вони вказують, що місцева поліція пасивно відреагувала на скоєний злочин. Роман Лихачов “30 хвилин намагався зв’язатись з поліцією”.

Зловмисники не були затримані, а заява про злочин була прийнята зі зволіканням.

Правозахисні організації вимагають об’єктивного та всебічного розслідування цієї справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: