У Харкові міліція не відкривала справу щодо нападу на ґрунті ненависті

Дата: 07 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Чоловік постраждав від нападу і знущань невідомих через підозру у приналежності до ЛГБТ-спільноти.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, харків’янин В. зазнав нападу та знущань з боку групи невідомих 6 листопада 2014 року та вимушений був звернутися до міліції з заявою про відкриття кримінального провадження.

Правозахисники припускають, що з чоловіка познущалися лише на підставі підозри в його “нетрадиційній сексуальній орієнтації”, та вчинили це з мотивів ненависті й по-звірячому.

Група невідомих мені осіб наді мною знущались, принижували мою честь та гідність, при нанесенні мені ударів змушували мене здійснювати дії, які повністю суперечили моїй волі. Також змушували мене зізнатися в тому, що я нібито відношусь до осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією“, – описує постраждалий. 

Також нападники вилили на шапку і куртку чоловіка мастило, потім зняли шапку та вилили йому на голову зеленку, знімаючи все це на відео. Змусили дістати з сумки паспорт, і без дозволу зняли на відео персональну інформацію про чоловіка, яка була там записана, та погрожували викласти відео в інтернет.

Чоловік написав заяву про злочин до Ленінського РВ Харківського міського управління міліції, але кримінальне провадження не відкрили. На повторну заяву від 27 листопада 2014 року також не відреагували. Потім повідомили, що подальший розгляд припинено.

Постраждалий звернувся до правозахисників, і голова Чугуївської правозахисної групи, член Харківської правозахисної групи адвокат Роман Лихачов допоміг скласти скаргу на бездіяльність міліції. 23 грудня 2014 року суд зобов’язав правоохоронців внести дані про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Однак міліція знехтувала і судовою ухвалою, і лише після скарги до прокуратури Харківської області з вимогою відкрити кримінальне провадження це було зроблено.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: