У Харкові чиновники з РАЦСу відмовляються змінити документи трансдівчині

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Харкові працівники РАЦСу відмовляються прийняти документи на нове свідоцтво про народження у трансґендерної дівчини.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила активістка Анастасія-Єва Домані.

До 2016 року, поки МОЗ не скасувало комісію зі зміни статі, щоб розпочати процес “переходу” в Україні, треба було отримати психіатричний діагноз “транссексуалізм”, перечекати два роки і лише після цього розпочинати гормонотерапію й змінювати документи. За новими правилами в серпні цього року Домані сама отримала новий паспорт із жіночою статтю.

“Дівчина принесла всі необхідні довідки, діагноз і медичне свідоцтво про корекцію статевої належності, оформлені необхідним чином. Мотив відмови: не здійснені хірургічні втручання. Друге, увага: “вимагаю від вас розірвати шлюб з дружиною!” – розповіла вона про ситуацію в Харкові. 

За словами Домані, у Києві у працівників РАЦСу, де активістка отримувала документи влітку, не виникло запитань щодо її нерозірваного шлюбу, а тому реальна причина відмови в Харкові незрозуміла. 

Нагадаємо, що нещодавно в Києві під стінами Міністерства охорони здоров’я трансґендерні люди вимагали дотримання рівних прав. Цього року Всесвітня організація охорони здоров’я вилучила трансґендерність зі списку психічних захворювань.

“Сприйняття трансґендерів як “психічно хворих” підсилює упередження проти них у суспільстві та породжує насильство. Через це транслюди в усьому світі мають проблеми з отриманням освіти та працевлаштуванням, часто позбавлені права народжувати та виховувати дітей, обіймати певні посади”, – зазначили у ВООЗ.

Правозахисники підкреслюють, що трансґендерні люди досі змушені проходити примусові медичні обстеження, хірургічні втручання, а тисячі з них потерпають від дискримінації та гинуть унаслідок злочинів на ґрунті ненависті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: