У Казахстані силовики затримали активіста з порожнім плакатом

Дата: 06 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У Казахстані силовики затримали жителя міста Уральська, який вийшов на центральну площу міста з порожнім плакатом.

Про це повідомляє місцеве видання “Уральская неделя”.

Аслан Сагутдінов 

24-річний Аслан Сагутдінов вийшов з акцією протесту вранці 6 травня на площу імені Абая перед міським акіматом з порожнім плакатом у руках. За його словами, він зробив це, щоб показати, що в Казахстані відсутня свобода слова і демократія.

“Я хочу показати, що я простий громадянин, який не бере участі в пікеті, але мене все одно заберуть до відділу поліції, навіть якщо у мене немає жодних написів на плакаті і я не вигукую жодних гасел. Мене звати Аслан Сагутдінов, і я за те, щоб історично вільний казахстанський народ залишався вільним і донині”, – сказав хлопець журналістам, які зібрались у день акції на площі. 

За даними медіа, Сагутдінов простояв з плакатом не більше п’яти хвилин. Згодом до нього підійшли співробітники дорожньо-постової поліції і силою відвели хлопця в поліцейську машину. На запитання, чому його затримують, якщо він не вигукує ніяких гасел і стоїть з абсолютно порожнім плакатом, співробітники відповіли, що “вони розберуться”.

Як відомо, незабаром у Казахстані мають відбутися вибори. У зв’язку з цим влада посилила тиск на активістів та громадянське суспільство. Нещодавно суд дав п’ять діб арешту активісту Роману Захарову, який розгорнув плакат з цитатою з Конституції Казахстану. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: