У Казахстані напали на журналістів “Радіо Свобода”

Дата: 22 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У столиці Казахстану група невідомих жінок напала на журналістів місцевого офісу “Радіо Свобода”. 

Про це повідомляє місцеве видання “Власть”. 

Журналісти йшли на пресконференцію щодо переслідування владою трьох жінок, яких звинувачують у причетності до забороненої в країні опозиційної організації “Демократичний вибір Казахстану”. Жазіре Демеуову, Гульзіпе Джаукерову і Оксану Шевчук казахські силовики неодноразово затримували на акціях протесту. Згодом їх помістили під арешт, незважаючи на те що в кожної з жінок є малолітні діти.

Окрім журналістів “Радіо Свобода” невідомі напали ще й на представників приватного каналу Almaty TV та новинної агенції KazTAG, а також на члена бюро з прав людини Сергія Дуванова; в нього вкрали телефон. 

ДОВІДКА. “Демократичний вибір Казахстану” – суспільно-політичний рух, який з’явився у 2001 році та виступає за демократичні зміни в країні. Засновниками руху стали низка політиків та чиновників Казахстану, яких одразу після його створення почали переслідувати силовики. У 2018 році суд заборонив діяльність “Демократичного вибору Казахстану” як екстремістської організації. Тоді судді вирішили, що участю в організації вважається агітація і пропаганда ідей ДВК, виготовлення, випуск, тиражування та розповсюдження будь-якими засобами публікацій, листівок, постів, коментарів та інших інформаційних матеріалів руху, організація і проведення мітингів, демонстрацій, публічних акцій та інших масових заходів на підтримку ДВК. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: