У Європі немає кризи біженців, але є криза солідарності – правозахисник

Дата: 28 Березня 2016
A+ A- Підписатися

В країнах ЄС немає мігрантської кризи, натомість є криза солідарності.

Таку думку під час фестивалю документального кіно Docudays UA висловив представник хорватської ініціативи “Ласкаво просимо” Мітре Ґеорґієв.

“Так звана “мігрантська криза” унаочнює проблему і говорить, що це насправді не криза мігрантів, а криза солідарності. Те, що ми маємо зараз, радше лакмусовий папірець, який показує, що ціла політична система, яка мала би насправді вирішувати проблеми, перебуває у кризі”, – цитує слова правозахисника кореспондент Центру інформації про права людини.

Експерт шкодує, що “Балканський маршрут” нині для біженців закритий. За його словами, до прикладу, у таборі словенського міста Гродно перебуває 200 людей, які не знають, якою буде їхня подальша доля.

“Дуже часто запитають, чому біженці не просять притулку і допомоги в Хорватії, Туреччині, Сербії та інших країнах, які розташовані вздовж цього Балканського маршруту. Але відповідь проста: у цих країнах просто не дають жодної допомоги. В Туречинні станом на сьогодні перебувають 2 мільйони людей, які не можуть отримати базової допомоги та захисту. Вони не можуть звернутись за статусом біженця через те, що Туреччина так і не підписала відповідних міжнародних конвенцій”, – каже Мітре Ґеорґієв.

Він наголошує, що громадськість зараз має адвокатувати створення безпечних шляхів для шукачів притулку. За його словами, у Хорватії вже домагаються втілення директиви тимчасового захисту біженців.

“Європейська система захисту біженців не розрахована на часи кризи. Вона ніколи не функціонувала в кризу. Ці директиви тимчасового захисту створили після розпаду Югославії, але ніколи не втілювали”, – зауважує Мітре Ґеорґієв.

“Міграція ніколи не закінчиться. Це факт. Я особисто запрошую прийти і переглянути стрічки на Docudays зі спеціальної програми “Подорожні”, які дуже добре показують різноманітні причини, через які люди вдаються до міграції, які є шляхи та наслідки цих процесів. Через те, що міграцію ніколи не зупинити, дуже важливо створювати наративи та історії, які допоможуть краще зрозуміти це явище”, – підсумовує правозахисник.

Як повідомлялось раніше, у 2015 році через Туреччину до країн ЄС потрапили понад 1 мільйон шукачів притулку. Тільки з початку 2016 року морський шлях між Туреччиною і Грецією подолали понад 130 тисяч людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: