У ЄСПЛ відкрита перша справа про конфіскацію активів у Криму

Дата: 21 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини почав розглядати скаргу ВАТ “Феодосійська суднобудівна компанія “Море” про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

Як повідомляють у юридичний фірмі “Ілляшев та Партнери”, яка підготувала скаргу, скарга прийнята до розгляду 27 травня.

Як відзначають у фірмі,  ЄСПЛ вперше по суті розгляне питання законності втручання в право власності на активи ФСК “Море” самопроголошеною владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд.

Нагадаємо, що після анексії півострова Росією так звана державна рада Криму в 2014 році перевела все рухоме і нерухоме майно ФСК “Море”, розміщене на території півострова, у свою власність.

Пізніше розпорядженням голови уряду РФ ФСК “Море” була передана в російську федеральну власність.

ВАТ “Феодосійська суднобудівна компанія “Море” спеціалізувалося на воєнному і цивільному суднобудуванні, зокрема, створенні воєнних і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці.

Значну частину продукції становили військові кораблі і багатоцільові катери. 100% акцій ФСК “Море” належить Україні.

У 2004 р. Кабінет міністрів України включив ФСК “Море” до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України, а в 2012 р. ВАТ “ФСК “Море” було включене до переліку підприємств, корпоративні права держави в яких передані державному концерну “Укроборонпром”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: