У ЄС засудили зрив Фестивалю рівності

Дата: 21 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський засудив напад на учасників Фестивалю рівності у Львові.

Про це йдеться у повідомленні представництва на сторінці у мережі Facebook.

“ЄС займає принципову позицію щодо сприяння недискримінації осіб на ґрунті їхньої сексуальної орієнтації та ґендерної приналежності. Культурні, традиційні та релігійні цінності не можуть слугувати виправданням будь-якої форми дискримінації, включаючи дискримінацію осіб, які належать до ЛГБТІ-спільноти”, – йдеться у повідомленні.

Окрім Представництва ЄС своє глибоке занепокоєння через події у Львові висловив парламентський комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.

“В демократичній правовій державі, яка відстоює європейські цінності, неприпустиме свавілля. Кожна людина повинна дотримуватися закону, а в разі його порушення, справедливо нести відповідальність”, – йдеться в повідомленні комітету.

Депутати вимагають прозорого та невідкладного розслідування подій у Львові.

“Європейська інтеграція України нерозривно пов’язана з толерантним та інклюзивним суспільством, а також повагою до людей незалежно від кольору шкіри, походження, інвалідності, мови, сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності та інших ознак”, – йдеться в коментарі.

Тим часом начальник департаменту протидії наркозлочинності Нацполіціі Ілля Ківа на своїй сторінці у мережі Facebook оприлюднив цитату зі старого завіту, що закликає “вбивати” гомосексуалів.

“Львів! Біблія, Левіт, Вірш 20, глава 13. Якщо хто лежатиме з чоловіком як із жінкою, то обидва вони зробили гидоту: будуть конче вбиті, кров їхня на них. P. S. Читайте Біблію, вірте Господу!”, – написав він.

Нагадаємо, учасники Фестивалю рівності виїхали зі Львова після того, як невідомі у балаклавах заблокували місце проведення фестивалю – готель “Дністер”. Усіх учасників заходу та персонал готелю евакуювали після повідомлення про мінування. 

Під час вивезення учасників заходу автобусами молодики підривали петарди і кидали каміння в бік автоколони. Поліція запевняє, що ніхто не постраждав.

Напередодні Львівський окружний адміністративний суд заборонив будь-які масові заходи 19-20 березня на проспекті Свободи. Окрім громадської організації “Інсайт”, яка планувала провести ЛГБТ-квест, заявку на проведення акції в тому ж місці внесла права громадська організація “Сокіл”. У Львівській мерії назвали проведення заходу недоречним.

На думку директорки представництва Amnesty International в Україні Тетяни Мазур, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують ‪‎насильство‬.

Депутати з міжфракційного об’єднання “Єврооптимісти” засудили насильство, пасивність поліції та міської влади Львова, що призвело до зриву фестивалю.

Фестиваль рівності – це культурний майданчик, який проповідує ідеї недискримінації, рівності для усіх груп меншинств.   

Про реакцію на події у Львові можна дізнатись за цим посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: