У ЄС запрацювали нові правила захисту персональних даних

Дата: 25 Травня 2018
A+ A- Підписатися

25 травня в Європейському Союзі набули чинності нові правила щодо захисту даних – Загальний регламент захисту даних (GDPR).

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Документ зобов’язує компанії, у тому числі й ті, що працюють в інтернеті, надати людям нові можливості захищати та контролювати відомості про себе. За порушення регламенту організаціям може загрожувати мінімальний штраф у розмірі 10 мільйонів євро або 2% річного обігу компанії.

Усі громадяни ЄС мають право бачити, яку інформацію компанії мають про них, і можуть вимагати видалити її. При цьому компанії, що працюють в ЄС, повинні отримати чітку згоду на збір особистої інформації. Для цього перед тим, як взяти згоду на обробку персональних даних, компанії повинні будуть доступно роз’яснити людині, про що йде мова, і перерахувати її права.

У разі витоку важливих персональних даних людям та наглядовим інстанціям мають повідомляти про це зрозумілою мовою протягом 72 годин.

Після набуття чинності документа кожна країна-член ЄС має створити наглядовий орган, щоб забезпечити дотримання правил компаніями.

“Зміни дадуть людям більше контролю над їхніми особистими даними та полегшать доступ до них. Вони призначені для того, щоб переконатися, що особиста інформація людей захищається – незалежно від того, куди вона надсилається, де обробляється чи зберігається – навіть за межами ЄС, як це часто трапляється в інтернеті”, – підкреслюють у Єврокомісії.

Також у документі прописані нові правила для дітей: тепер, якщо дитина не досягла 16 років, необхідно буде заручитися згодою її батьків чи законних представників, щоб зареєструватись в інтернеті.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: