У ЄС очікують, що український генпрокурор матиме юридичну освіту

Дата: 21 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Євросоюз очікує якнайшвидшого призначення генерального прокурора в Україні.

Як заявив єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган, генпрокурор повинен мати досвід і юридичну освіту, передає “Радіо Свобода”. 

“Впродовж перших 100 днів уряд України і Верховна Рада мають призначити, і президент має це підтримати, нового генерального прокурора, який має бути орієнтований на реформи. Населення має отримати чіткі сигнали, що є відданість реформам, і генпрокурор повинен мати юридичну освіту”, – сказав Ган, який перебуває з 2-денним візитом у Києві.

Нині стаття 40 закону “Про прокуратуру” передбачає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше 10 років. Водночас у Верховній Раді зареєстрований законопроект який пропонує змінити ці вимоги. За документом, кандидат повинен мати вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше 5 років.

29 березня Верховна Рада України дала згоду на звільнення президентом генерального прокурора Віктора Шокіна.

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter