У Єнакієвому імітували страту довічно засуджених за їхню проукраїнську позицію – доповідь ООН

Дата: 29 Червня 2016
A+ A- Підписатися

На контрольованій незаконним збройним формуванням території Донеччини продовжується порушення прав людини у колоніях суворого режиму.

Про це йдеться в чотирнадцятій доповіді про ситуацію з правами людини в Україні, яка охопила період із 16 лютого по 15 травня 2016 року.

Управління Верховного комісару ООН з прав людини (УВКПЛ) опитало чоловіка, якого засудили до довічного позбавлення волі ще до початку конфлікту. Він спершу відбував покарання у колонії суворого режиму №52 в місті Єнакієве на Донеччині, яке наразі перебуває під контролем незаконного збройного формування.

Засуджений повідомив, що у лютому 2015 року кількох подібних в’язнів у Єнакієвому піддавали імітації страти за їхню виразну проукраїнську позицію. Імітацію страти здійснював перший заступник директора колонії.

Кількох в’язнів примушували стояти на колінах на “площі” перед адміністративною будівлею. Після короткої промови про “правильні політичні погляди” перший заступник директора кілька разів стріляв трохи вище голів в’язнів.

Також чотири колишні в’язні колонії суворого режиму №52 повідомили УВКПЛ про інцидент за участі двох в’язнів у травні 2015 року, яких протягом трьох днів били кілька разів із залученням місцевої “поліції”, щоб “вони засвоїли урок”.

У доповіді повідомляється, що інший чоловік, засуджений до довічного позбавлення волі ще до початку конфлікту, який спершу відбував покарання у колонії суворого режиму №52 і якого потім перевели на територію, що перебуває під контролем уряду, повідомив УВКПЛ, що у січні-лютому 2015 року він став очевидцем смерті одного з в’язнів.

Його співкамерник страждав від захворювання нирок, і йому відмовляли в лікуванні, а згодом перевели до камери з хворими на туберкульоз. За день до смерті його ноги сильно набрякли. Голова медичної служби проігнорував погіршення стану його здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: