В Ефіопії новий уряд складається наполовину з жінок

Дата: 22 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Рівно половину членів у складі нового уряду Ефіопії становлять жінки.

Про це повідомляє ВВС.

Нові міністри та міністерки складають присягу 

Жінки очолили декілька ключових міністерств: Аїше Мухаммед стала першою жінкою на посаді міністра оборони Ефіопії, а новостворене Міністерство миру очолила колишня спікера парламенту Муферіат Камі, яка була першою жінкою й на колишній посаді.

Також жінки очолили Міністерство торгівлі, Міністерство транспорту, Міністерство науки, Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство культури та туризму, Міністерство планування та розвитку й Міністерство жінок, дітей та молоді.

Очільник уряду Абій Ахмет, представляючи нових міністерок, наголосив, що таким кроком хоче засвідчити глибоку повагу до важливої ролі жінок у розбудові країни.

Зазначається, що Ефіопія стала другою після Руанди африканською країною з рівним ґендерним представництвом в уряді.

Нагадаємо, що у 2015 році Верховна Рада вперше включила до виборчого законодавства норму про ґендерну квоту. Відтоді в Законі України “Про місцеві вибори” з’явилися рядки про те, що “представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку”.

Проте за два роки дії норми кількість жінок, представлених у владі об’єднаних територіальних громад (ОТГ), зменшилась із майже 20% до 14%, а жіноче представництві в українській політиці досі залишається на дуже низькому рівні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: