В Індії скасували покарання за гей-секс: раніше за це саджали до в’язниці, підвішували та навіть вбивали

Дата: 06 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Верховний суд Індії скасував кримінальну відповідальність у вигляді 10 років позбавлення волі за секс між особами однієї статі.

Про це повідомляє BBC.

Прайд у Делі 

Традиційно культура Індії не вважала гомосексуальність чимось поганим, не карала і не намагалася виправити гомосексуалів, які входили до категорії третьої статі. Такі індуїстські тексти, як “Камасутра”, “Махабхарата”, “Артхашастра” та інші, згадують чоловіків третьої статі, які працювали домашніми слугами, посередниками в справах між чоловіками і жінками, цирульниками, масажистами, флористами й у сфері комерційного сексу. Лесбійки в індійській культурі згадуються як ділові жінки, забезпечені військовими охоронцями, домашніми слугами й куртизанками. “Камасутра” також згадує гомосексуальні шлюби, засновані на “сильній прихильності й повній вірі один в одного”. 

Заборону та покарання за гей-секс ввели в країні британці в 1860 році. Тоді за це людину могли підвісити або засудити до смертної кари. Трохи пізніше злочином почали вважати переодягання в одяг протилежної статі, кастрацію та жебрацтво. Все це було заради того, щоб знищити касту хіджра та секти третьої статі, які традиційно були поширені в країні.

Хіджра – каста недоторканих в Індії 

Наприкінці 20 сторіччя ЛГБТ-рух в Індії почав набирати обертів: у 1999 році в Калькутті відбувся перший гей-прайд, почали видавати журнал для геїв та вимагати рівних прав.

Незважаючи на це, рівень гомофобії в країні був дуже високим. Однією з причин було й те, що чиновники не підтримували ідеї рівності. Наприклад, 2011 року на конференції, присвяченій ВІЛ/СНІД, міністр охорони здоров’я Гулям Набі Азад  назвав гомосексуальність хворобою.

“Незважаючи на те, що гомосексуалізм є протиприродним, він існує в нашій країні і швидко поширюється, ускладнюючи виявлення його”, – сказав тоді він.

Боротьба проти гомофобних законів у Індії почалася 2009 року, коли Верховний суд скасував статтю 377, проте вже через декілька років той же суд за позовами релігійних організацій поновив її.

У 2014 році суд надав юридичне визнання та рівні конституційні права всім особам, які можуть бути ідентифіковані як третя стать (хіджри – ред.).

Хіджра з посвідченнями особи 

Нове рішення суду говорить про те, що заборона гей-сексу є неконституційною.

“Криміналізація плотського спілкування є ірраціональною, довільною і явно неконституційною”, – постановив суддя Діпак Місра.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: