У Греції узаконили одностатеві шлюби

Дата: 23 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Закон розширює поняття цивільних союзів для одностатевих пар, надаючи їм право успадкування субсидій і пенсійних зобов’язань держави.

Як повідомляє “Дождь” з посиланням на “Прототему“, законопроект підтримали дві третини законодавців (194), проти висловилися лише 55.

У складі правоцентристської “Нової демократії” за легалізацію одностатевих союзів проголосували 29 з 75 депутатів. Керівництво партії відмовилося підтримати законопроект, зажадавши включити в нього заборону на усиновлення такими парами дітей.

Прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас привітав рішення парламенту про рівні права для всіх громадян “незалежно від статі, сексуальної орієнтації“. На його думку, “замість святкування нам слід було б принести вибачення сотням тисяч співгромадян, які були позбавлені цих прав всі ці роки”.

Греція – перша православна країна, яка узаконила одностатеві союзи. Православна церква, офіційний статус якої закріплений у конституції, активно виступала проти ухвалення закону.

Нагадаємо, громадяни Словенії на референдумі не підтримали одностатеві шлюби – майже дві третини висловились проти питання про прийняття закону, який визначав шлюб як союз двох повнолітніх партнерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: