У ГПУ “незручних” слідчих вичавлюють через механізм реорганізації – Горбатюк

Дата: 24 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

У Генеральній прокуратурі існує механізм “видавлювання” незручних для керівництва слідчих.

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає Ліга Новини.

“Протягом 26 років розвитку прокуратури на перший план часто виходило призначення на посади не за професійним принципом, а за принципом відданості керівництву. Часто працівники, які не виконували вказівки керівництва, в тому числі незаконні, тим або іншим способом видавлювалися із системи”, – сказав Сергій Горбатюк.

За його словами, “неугодних” слідчих звільняли через механізм реорганізації Головного слідчого управління ГПУ. За 10 років його роботи на посаді слідчого таких реорганізацій було 14.

“Змінюються два слова у назві структурного підрозділу, усіх виводять поза штат, а на посади призначаються особи, яким керівництво довіряє. Інших переводять до інших підрозділів або звільняють. Таким чином можна вирішувати питання про закриття проваджень, нерозслідування щодо корупціонерів тощо”, – сказав Горбатюк.

Раніше членкиня Адвокатської дорадчої групи Євгенія Закревська повідомила, що подання нових матеріалів Генпрокуратури щодо злочинів під час Майдану до Міжнародного кримінального суду під загрозою. З часу звільнення заступника генпрокурора Віталія Каська ГПУ припинила співпрацю як з Global Rights Compliance, так і з громадськими організацями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: