У Гельсінкі мережевий поліцейський боротиметься з мовою ворожнечі в інтернеті

Дата: 31 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

У столиці Фінляндії створили посаду мережевого поліцейського, до обов’язків якого належатиме викриття фейкових новин у соціальних мережах і боротьба з риторикою ненависті.

Мережевим поліцейським призначено старшого інспектора поліції Гельсінкі Теему Хокканена (Teemu Hokkanen), повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на портал телерадіомовлення Yle.

За словами Хокканена, “суть роботи мережевого поліцейського приблизно така сама, що й робота звичайного поліцейського, тобто підтримка правопорядку, лише в цьому випадку сферою діяльності поліцейського є не реальний світ, а інтернет”.

Зокрема, йому доведеться оперативно сповіщати про те, що відбувається в інтернеті.

“Якщо станеться щось, що може зацікавити суспільство або ЗМІ, необхідно повідомляти про це якомога швидше”, – розповів мережевий поліцейський.

Крім того, йому доведеться спростовувати різні чутки та неправдиві новини.

“Найчастіше вони (неправдиві новини – ІФ) виникають у невеликих спільнотах і не впливають на велике суспільство. Більшість із нас проявляє інтерес до того, що може загрожувати нормальній організації та безпеці суспільства”, – вважає Хокканен.

За його словами, мережеві поліцейські необхідні для того, щоб заспокоїти дискусію в соціальних медіа, що розгорілася через якусь подію.

Гельсінкська поліція вже присутня у Twitter, Facebook, Instagram і Snapchat, а у п’ятницю відкриється акаунт поліції у WhatsApp.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: