У Гаазі працюватиме новий трибунал щодо Косово

Дата: 16 Січня 2016
A+ A- Підписатися

У Гаазі створять спеціальний суд, що займеться розглядом воєнних злочинів, пов’язаних із конфліктом у Косово 1999 – 2000 років.

Як повідомляє BBC News, cуд розглядатиме злочини, що, як вважають, вчинялися членами Армії визволення Косово проти етнічних меншин й політичних опонентів. Як стверджується, багато учасників Армії, яке відстоювало самостійність Косово, нині зайняли високі владні посади.

Нідерландський уряд заявив, що судові слухання у цій справі не можуть проводитися у Косово, оскільки багато хто там сприймає Армію визволення Косово як бійців за свободу. Тож свідки можуть опинитися у небезпеці.

“Важливо, щоб справедливість була відновлена, тож ми раді прихистити суд”, – сказав міністр МЗС Нідерландів Берт Кундерс.

Трибунал розпочне роботу цього року. Його створення профінансують із бюджету ЄС.

Як зауважує BBC News, Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії судив та визнавав винними багатьох сербських посадовців понад два десятиліття. Однак в цілому йому не вдалось забезпечити справедливості для сотень тисяч етнічних сербів, які стали жертвами переселень та брутальних злочинів.

Це зашкодило надійності суду, особливо у Сербії і завадило спробам примирення.

Члени Армії визволення Косово у доповіді Комітету з юридичних питань і прав людини Ради Європи 2011 року звинувачуються у серйозних злочинах, вкючно у торгівлі органами ув’язнених.

Парламент у Косово схвалив створення трибуналу минулого року, попри протести та бойкот голосування опозиції.

Як відомо, Косово було провінцією Сербії до 2008 року. Роки напруженості перейшли у конфлікт у 1998 році, коли сербський уряд розпочав наступ.

Він відкликав свої війська з регіону після двомісячних бомбардувань силами НАТО у 1999 році.

Косово оголосило незалежність у 2008 році, яку Сербія не визнає. Україна також не приймає жодних рішень щодо визнання Косово. 

У цьому збройному конфлікті загинуло 10 тисяч людей, а понад 1 700 зникли безвісти.

Косовських албанців в регіоні скаладає понад 90% населення. Напруження з сербською меншиною досі лишається.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: