У Гаазі почнуть розслідувати збройний конфлікт у Південній Осетії

Дата: 08 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародний кримінальний суд ініціює розслідування збройного конфлікту, що відбувався в Південній Осетії в 2008 році.

Як зазначено в прес-релізі, опублікованому на офіційному сайті МКС, Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила про свій намір запитати дозвіл Палати попереднього провадження I на початок розслідування збройного конфлікту в Південній Осетії в 2008 році.

14 серпня 2008 року Прокурор МКС оголосила про початок попереднього вивчення подій, які стались в Грузії.   

Прокурор Бенсуда дійшла висновку, що є всі розумні підстави вважати, що на території Грузії в контексті збройного конфлікту в серпні 2008 року було скоєно злочини, що потрапляють під юрисдикцію суду. Прокурор зазначила, що збирається найближчим часом запитати дозвіл Палати попереднього провадження I на початок розслідування цієї ситуації відповідно до статті 15 (3) Римського статуту“, – йдеться в прес-релізі.

Палата попереднього провадження I складається з суддів Джойса Алуоча (Кенія), Куно Тарфуссера (Італія) і Петера Ковача (Угорщина).

Після отримання запиту судді МКС повинні будуть прийняти рішення про розслідування, ґрунтуючись на отриманих від прокурора документах та інших підтверджуючих матеріалах.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook правозахисник Володимир Яворський, ця справа є дуже важливою для України: “Сьогодні Прокурор Міжнародного кримінального суду звернувся до Міжнародного кримінального суду з проханням надати дозвіл на початок повноцінного розслідування міжнародних злочинів, вчинених на території Грузії під час війни Грузії з РФ в серпні 2008 року. Для нас ця справа є дуже важливою, оскільки це тест на те, чи можливо буде притягати до відповідальності військових РФ“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter