У Freedom House засуджують заборону Маршу рівності в Одесі

Дата: 12 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

У міжнародній громадській організації Freedom House засуджують заборону Маршу рівності в Одесі.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Freedom House Ukraine у Facebook.

“Ми висловлюємо підтримку Одесса Прайд 2016 і засуджуємо обмеження права на свободу мирних зібрань”, – заявляють в організації.

На думку Freedom House, “бажання опонентів провести власні акції одночасно з Маршем рівності чи перешкодити його проведенню не може бути підставою для заборони Маршу”.

В організації нагадують, що поліція Одеси раніше вже демонструвала здатність забезпечити громадський порядок, тому повинна виконати свої обов’язки і під час Одеса Прайду.

Як відомо, 11 серпня Одеський окружний адміністративний суд заборонив проведення в місті Маршу рівності, запланованого на 13 серпня в рамках фестивалю квір-культури “ОдесаПрайд-2016”, який проходить в Одесі 10-14 серпня.

У суді зазначили, що таке рішення прийнято у зв’язку з високою ймовірністю виникнення протистояння і конфліктів, в ході яких можуть бути вчинені злочини.

Суд також заборонив проводити у зазначений день вуличні заходи військово-патріотичного характеру місцевого Автомайдану, які планувалися в тому самому місці, що й Марш рівності.

У серпні 2015 року в Одесі був заявлений аналогічний марш у рамках фестивалю квір-культури “ОдесаПрайд-2015”. Але мерія відмовилася прийняти заявку на його проведення, а суд заборонив цю публічну акцію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: