У Франції ухвалили закон проти фейків та пропаганди

Дата: 22 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У Франції Національна асамблея ухвалила закон, що покликаний протидіяти фейкам та пропаганді.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Партія очільника країни Еммануеля Макрона лобіювала ухвалення документа, проте верхня палата французького парламенту вже двічі відхиляла його.

“Більшість сенаторів вирішила, що жоден суддя за такий короткий термін не зможе фахово визначити, наскільки правдивим є оскаржуване повідомлення. Отже, виникає небезпека неточних або й несправедливих вироків”, – зазначає в повідомленні на сайті “Українського тижня” власна кореспондентка видання у Франції Алла Лазарева.

Відтепер партіям або кандидатам у країні можна звернутися до суду з вимогою припинити поширення “фальшивої інформації” протягом трьох місяців до загальнонаціональних виборів, а такі справи мають розглядати за 48 годин і виконувати вирок одразу. Також Вища аудіовізуальна рада Франції зможе припинити трансляцію телепрограм, які “контролюються іноземними державами чи є під впливом цих держав”, якщо вони поширюють неправдиву інформацію, що може вплинути на голосування виборців.  

В ухваленому документі також згадують про Facebook і Twitter, які тепер мають бути прозорішими щодо поширеного за гроші контенту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: