У Дніпропетровській області лікаря звинуватили у зникненні метадону

Дата: 25 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У Дніпропетровській області міліція звинуватила у зникненні метадону лікаря, який проводить замісну терапію. Суд вже втретє повернув кримінальну справу на додаткове розслідування.

Як повідомляє Харківська правозахисна група, у Нікополі Дніпропетровської області 6 листопада 2013 року співробітники міліції провели позапланову перевірку в наркологічному відділенні, де надається замісна терапія. Перевірка здійснювалася без письмового доручення слідчого і на підставі неідентифікованого направлення. Інформацію про злочин, на підставі якої нібито проводилася перевірка, до єдиного реєстру внесли лише наступного дня.

У ході перевірки співробітники міліції виявили, що видача препаратів в кабінеті лікаря була неправомірною, і нібито встановили недостачу метадону. Правоохоронці вказували на відсутність додаткових грат і недостатню товщину стін в кабінеті лікаря. При цьому вони не брали до уваги те, що зберігалися препарати в окремому приміщенні, де їх видача є неможливою. Видача відбувалася у кабінеті лікаря, де препарати могли перебувати до тижня. Положення про процедуру видачі правоохоронці вивчати не стали і не доклали його до матеріалів справи. Обвинуваченому завідувачу наркологічного відділення не надали адвоката і не дали часу на підготовку до захисту.

Працівники відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків і прокуратури Дніпропетровської області передали до суду матеріали за звинуваченням завідувача по цій справі. 20 березня 2015 року Нікопольський міськрайонний суд повернув кримінальну справу на додаткове розслідування.

Адвокат “Всеукраїнської мережі допомоги ВІЛ-позитивним і наркозалежним” Олег Несінов, який представляв лікаря в суді, зазначив, що правоохоронці Дніпропетровської області протягом півроку за кошти платників податків домагалися передачі справи до суду, і в результаті суди різних інстанцій вже тричі повертали справу назад до прокуратури.

Замість того, щоб займатися своїми прямими обов’язками, в тому числі з профілактики та попередження правопорушень… у вигляді роз’яснень, інструкцій, тлумачень і так далі, якихось нових положень законів, наказів щодо їх застосування (в тому числі з приводу метадонової програми), вони навпаки намагаються всіляко “підловити” сумлінних лікарів, щоб зробити показник… Самі толком не знають цих правил, законів та інструкцій (якби знали справу, не повертали б тричі назад прокурору), у будь-який спосіб намагаються нашкодити тим людям, які роблять добро і користь, повертають до соціально нормального життя, праці десятки раніше залежних, втрачених для суспільства наркоманів“, – зазначив адвокат.

Також співробітники міліції переконали лікаря підписати угоду, де він визнає себе винним, переконавши його, що в будь-якому разі йому загрожує лише адміністративна відповідальність. Суди двічі вказували в своїх рішеннях, що угода є недійсною, бо лікаря ввели в оману.

Адвокат вважає: наркодилери незадоволені діяльністю лікарів і намагаються помститися їм, адже завдяки замісній терапії люди відмовляються від вуличних наркотиків, і таким чином наркодилери втрачають клієнтів. Однак від таких переслідувань потерпають не лише медики, а й хворі, які не можуть вчасно отримувати замісну терапію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: