У Держкомтелерадіо вважають, що субтитрування полегшить незрячим сприйняття інформації з телебачення

Дата: 08 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Представника Держкомтелерадіо різко розкритикували під час обговорення виконання Нацстратегії з прав людини за відсутність уявлення, що таке аудіокоментування телепродукту.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Представник Держкомтелерадіо Олексій Тарасенко повідомив, що після розробки законопроекту, який має полегшити сприймати нечуючим інформацію у ЗМІ, має розроблюватись документ про аудіокоментування телепродукту для людей із порушеннями зору.

“Наступним кроком мають стати розроблення та подання на розгляд уряду законопроект стосовно внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері телебачення та радіомовлення стосовно здійснення аудіокоментування телепродукту. Але я не уявляю, що це може бути, тому Держкомтелерадіо звернулось до громадських організацій з проханням надати пропозиції щодо змістовного наповнення законопроекту”, – повідомив головний спеціаліст відділу законопроектної роботи управління розвитку інформаційної сфери та європейської інтеграції Олексій Тарасенко.

Ініціаторка кампанії FightForRight Юлія Сачук заперечує, що отримувала лист від Держкомтелерадіо з проханням про пропозиції.

“Дуже дивно чути в грудні, що Ви не знаєте, що таке аудіокоментування, а у звіті це зводиться до субтитрування”, – дивується вона.

У коментарі Центру інформації про права людини Юлія Сачук пояснила, що проблема з доступом незрячих людей до інформації є великою.

“Дуже багато інформації, зокрема й на телебаченні, лишається неозвученою. А це часто дуже важлива інформація. Ролики про Голодомор, інші національно важливі речі для незрячих людей лишаються просто музикою, з якої вони не розуміють, що відбувається на екрані”, – каже вона.

Юлія Сачук шкодує, що розробка законодавчих ініціатив відбувається дуже відчепно.

“Люди не розуміють, про що йде мова. Вони не роблять відповідних дій, аби дізнатись. Вони не звертаються до відповідних організацій й експертів, а просто зводять свою роботу до того, щоб зробити що-небудь, замість того, що чітко передбачено”, – обурюється вона.

Юлія Сачук переконана, що розробники законопроектів мають проаналізувати міжнародний досвід і взяти найкращі практики у цьому питанні.

Нагадаємо, створення механізму аудіокоментування телепродукту для незрячих є вимогою п. 38 Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: